Představení

Každý zákazník je pro nás důležitý.

Kampaň kolem dieselových motorů je o mnohem víc než jen o motorech. Je o každém zákazníkovi. Proto jsme zatím úspěšně implementovali technické opatření u více než šesti set tisíc vozů ŠKODA po celém světě.

S tím jsme se ale nespokojili. Dál jsme vyvíjeli, testovali a kontrolovali. Všechna naše technická opatření byla schválena ze strany Vehicle Certification Agency se sídlem ve Velké Británii. To znamená, že můžeme naše technická opatření implementovat do každého dotčeného dieselového motoru ŠKODA.

Technický popis

U většiny dotčených variant dieselových motorů je technickým opatřením provedení aktualizace softwaru. Ta obsahuje nejnovější poznatky z probíhajícího vývoje spalovacího procesu naftového motoru získané v posledních letech a provádí změny jako je vylepšení vstřikovací mapy. Čistá pracovní doba pro implementaci tohoto opatření zabere asi půl hodiny.

Pouze u dieselových motorů o objemu 1,6 litru je nutné navíc instalovat tak zvaný usměrňovač proudu vzduchu. Doba potřebná k provedení tohoto technického opatření je kratší než jedna hodina.

Příslušné regulační orgány potvrdily, že provedení technických opatření nepříznivě neovlivní hodnoty o spotřebě paliva a emisích CO2, výkon motoru, maximální točivý moment nebo hlučnost. Vedle intenzivní práce na schválení technických opatření v rámci skupiny Volkswagen provedly úřady také rozsáhlé nezávislé testy, v některých případech s pomocí externích poskytovatelů inženýrských služeb.

Zákazníci dotčených vozidel si mohou být jisti, že technická opatření budou úspěšně implementována. Všechny údaje týkající se schválení typu vozidla zůstávají zachovány. To byl klíčový předpoklad pro schválení technických opatření příslušnými orgány.

V mnoha zemích každý zákazník, kterému byla do jeho vozidla implementována technická opatření, obdrží po návštěvě servisního střediska písemné potvrzení o jejich provedení.

Kontaktujte značku ŠKODA

Všichni zákazníci ŠKODA s vozidly, pro která bylo schváleno technické opatření, byli již pozváni k implementaci technického opatření.

Pokud si přejete okamžitě ověřit, zda má být na vašem vozidle provedeno technické opatření, použijte náš nástroj pro kontrolu VIN dostupný pod následujícím odkazem:

Pokud nástroj pro kontrolu VIN potvrdí, že vaše vozidlo je dotčeno technickým opatřením, obraťte se, prosím, na autorizovaného partnera ŠKODA, se kterým si můžete sjednat schůzku.

Implementace opatření bude trvat přibližně 30 minut až 1 hodinu v závislosti na rozsahu práce a je pro vás samozřejmě zdarma. Vezměte, prosím, na vědomí, že provedení servisního opatření se může z organizačních důvodů plynoucích z provozních procesů servisu prodloužit. Abyste se vyhnuli jakýmkoli nepříjemnostem, ŠKODA vám v případě potřeby poskytne adekvátní náhradní dopravu přizpůsobenou vašim potřebám zdarma po dobu realizace opatření.

V případě dotazů se můžete obrátit na níže uvedené kontakty:


DIESEL HOTLINE

Telefonní číslo: 800 600 000
Email: infoline@skoda-auto.cz
Provozní doba: nonstop


Děkujeme za vaši trpělivost a věrnost naší značce.


FAQ: Často kladené otázky a odpovědi

Opatření na podporu důvěry